Aktivně odpočinout a zažít


Cyklovýlety

Jak už bylo naznačeno, tak zdejší krajina plná lesů a členitého terénu je protkaná mnoha stezkami procházejícími přírodními i kulturními zajímavostmi, které stále nebyly objeveny širokou veřejností, ač by si to jistě zasloužily, takže ideální místo pro objevování na kole. Pro nevelký silniční provoz zde najdou klid pro svou jízdu i vyznavači silniční cyklistiky. Nevím, jestli to mohu "prásknout", ale i jeden z účastníků Tour de France a jiných prestižních závodů se zde v okolí rád projíždí na svém kole ;)

Co si představit pod "Cyklovýlety"?

  • Dobrá rada kamaráda:     Prostě jen doporučíme a naplánujeme ideální trasy dle vašich možností a představ tak, aby byla trasa pro vás co nejzajímavější. Ocení zejména příliš neznalí zdejšího okolí.
  • Cyklovýlety s průvodcem:  Vhodné zejména pro skupiny rekreačních (kochajících se) cyklistů. Výběr turisticky nejzajímavějších tras. Výhoda průvodce se projeví hlavně tím, že i v průběhu cesty lze přizpůsobovat trasu, dozvíte se i něco navíc a hlavně neminete žádné místo, které na mapě třeba ani není a bylo by škoda ho minout.
  • Sjezdy - MTB Traily:          Že nás to nenapadlo už dřív. Musel na to za nás přijít jeden z návštěvníku a zároveň vyznavačů tohoto sportu. Když si to tu tak moc chválil, tak to tu taky rádi zmíníme. Samozřejmě dáme i nějaké typy, některé kopce totiž známe už dávno i ze zimního období (pokud je sníh) při provozování "skialpu".
  • Král(ovna) vrcholů:           Extrémní 50 km trasa s převýšením 1000 m (zatím jen na papíru). Po absolvování této trasy plné strmého stoupání i divokých sjezdů po asfaltovém i terenním povrchu (a následném prokázání absolvování) každý získá diplom a zápis do knihy cti, která by si určitě zasloužila i svou elekronickou podobu zde na stránkách. Toto bude určeno spíš jen pro cyklistické nadšence, kteří mají rádi výzvy a mají už něco najeto.

Bližší informace ZDE